Cambly Nedir? Türkiye, Brezilya ve Çin gibi ülkelerde yani herhangi bir yabancı ile ingilizce konuşma fırsatı bulunmayan ülkelerde makul fiyatlara profesyonel bir şekilde İngilizce konuşup, IELTS ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanma fırsatı, ya da Yurtdışına gidildiğinde orada her şeyi iyi anlama ve konuşma fırsatı bulmak isteyenler için hazırlanmış süpper bir uygulama. 

           Siz istediğiniz saatte, istediğiniz yerden bu uygulamaya erişip konuşmaya başlayabiliyorsunuz. İster telefondan, ister tabletten, isterseniz de Laptoptan bağlanıp canlı görüşme yapıp konuşabilirsiniz. 

           Bence en güzel taraflarından biri okuldaki gibi sıkıcı ingilizce değil de arkadaş canlısı bir ingilizce sohbet olması. Sizi illa bu şekilde konuş diye zorlamak yerine günlük sohbetlerle ısındırıp konuşturuyorlar ki bu en güzel tarafı. Ayrıca sınava hazırlanmak isterseniz de sınavın tümüne hakim olan hocalar (ki anadili ingilizce olması şart koşulmuş kimselerdir) size IELTS‘ te bu şekilde konuşabilirsin, bu örneği verebilirsin gibi yönlendirmeler yapıyor. “I would say that the most valuable gift which i received is my piano because bla bla bla” gibi. Böylece sınavda ne konuşacaksanız aslında fikir ediniyorsunuz. Hep yazıyorum ben bu sayede Speaing’ ten 6 yı ilk sınavda almıştım ki sonradan yükseldi tabi ki daha da.

           Cambly yi baştan sonra yaşamış ve deneyimlemiş biri olarak hiç tereddütsüz tavsiye ediyorum. Hatta “kızılsakal” referans kodunu üye olurken yazarsanız ücretsiz “15 Dakika” deneme dersi kazanabilirsiniz ve daha sonra maillerini kontrol ettiğinizde indirimli abonelik kazanabilirsiniz. Hatta uğraşmayın bile buradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Şimdiden kolaylıklar diliyorum. Sorunuz olursa yazın cevaplamaktan memnuniyet duyarım. Şimdilik hoşçakalın.