Bu Drone’ u o kadar ucuza aldım ki size de tavsiye ederim. Resmin üzerine tıklayıp ürüne ulaşabilirsiniz. Hatta çok ucuz ürünleri de aşağıdaki resimlerinin üzerine tıklayıp ulaşabilirsiniz. Bu fiyatlar maalesef ülkemizde imkansız.

      Son günlerde ülkemizde gündeme gelen yurtdışından alışverişlerde herşeye gümrük vergisi bindrilmesinden sonra birçok şey ülkemizdeki haliyle pahalı olmaya başladı ve alımlar da bir anda durdu. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bizler de keşke üretim yapan hatta teknolojiden tarıma giyimden aksesuara kadar her şeyi üreten ve ihraç eden ülke haline gelsek ve bu haliyle hem doların hem de diğer para birimlerinin ne kadar olduğu ile ilgilenmesek, ancak maalesef ki bunları takip etmek zorunda kalıyoruz. 
       Geçen mayıs ayında uygun diye sipariş verdiğim bir çanta 100 L Backpack çanta tamı tamına 3 ay sonra geldi ve 13 TL de gümrük vergisi eklenmişti. 13 TL için 2 ay fazladan bekleyen çantayı aldığımda kullanmak istediğim 2 yerde de kullanamadan önümüzdeki yazı beklemeye koyuldum. Bunun ardından bana gerekli olan drone arayışı içerisinde iken Bang good üzerinden çok kolay ve çok uyguna drone umu satın aldım. Hem de gümrük vergisine takılmadan. Nasıl mı? Detaylar is comingggg.
       Banggood. Herkesin mutlaka bildiği ama pek detaya sahip olmadığını düşündüğüm alışveriş sitesi. Gümrük vergisi probleminiz tek bir kalemde problem olmaktan çıkıyor.

        Siz alışveriş yaparken………

        Tariff Insurance : Gümrük Bedeli olarak ödeyeceğiniz rakam

        Shipping Fee : Kargo Ücreti olarak ödeyeceğiniz rakam

       Shipping insurance : Kargo sırasında kırılma veya gelmeme garantisi olarak ödeyeceğiniz rakam

       Peki gümrüm vergisini Türkiyede ödemeden başta ödeyerek almak için ne yapıyoruz. Detaylı anlatmak gerekirse eğer “Tariff Insurance” kısmını tikliyorsunuz. Aslında orada görünen miktarı peşinen ödemiş oluyorsunuz. Banggood’ dan aldığınız ürün Türkiye’ ye girdiğinde gümrük vergisi ödemiyorsunuz öderseniz de banggood size geri ödemeyi taahhüt ediyor. Bazı arkadaşlarımızın Aliexpress üzerinden çok fahiş vergi ödediklerini biliyoruz. Mesela yukarıda bahsettiğim drone için topu topu 117.00 TL gümrük vergisi ödedim. Düşünün Türkiye’ ye girdiğinde size 800.00 yada 1000.00 TL civarında bir gümrük vergisi çıktığını. Türkiyeden alsanız daha iyi değil mi?


       Böyle yöntemleri kullanırsanız nispeten ucuz ürünleri bulabilirsiniz. Yukarıdaki Drone Türkiye şartlarında hem çok iyi bir ürün hem de ucuz. Tavsiye ederim.