Husky Boyard. 3 Mevsimlik çadırlar içerisinde alınabilecek en kaliteli çadırlardandır. Forum sitelerinde Husky hakkında çok fazla merak olduğunu gördüm. Neden bu kadar endişe edildiğini az buz tahmin edebiliyorum. Lakin tavsiye edilebilecek bir çadır olduğunu söylemeliyim. Bir önceki  “Çadır Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar” konulu yazımda az da olsa bahsetmiştim.

            Genel yapısı ile çadırlar fiberglass ve aliminyum yani durawrap pollerle sabitlenir, sabit ya da üzerindeki çadırı çıkartabileceğiniz çadırlar vardır, ön ve arka kısmında bagaj vardır ya da yoktur gibi özellikleri barındırır. Aliminyum poller daha sağlam olduğu için ben bu çadırı tercih ettim. 

            Kamp alanını seçtiniz. Çadırın içinden çıkan ilk siyah bölüm üstteki fotoğrafta da görüldüğü gibi tabanı siyah kısmı ve bu yapı hava geçirgenliği yüksek olan fileli bir yapıdır. hep söylediğim gibi bu yapıda olması dolayısı ile bu çadırı tercih ettim. sabah kalktığınızda doğayı görebileceğiniz aynı zamanda sineklik olarak kullanabileceğiniz yahut da doğa fotoğrafçılığı yapıyorsanız müthiş kareler elde edebileceğiniz multifonksiyon bir çadır. Bu yapıyı kurun. Poller köşelerdeki boşluklara kolayca geçiyor ve diğer polü de sabitledikten sonra çadırın ortasındaki oto kilit sistemi ile çadırı tek başınıza kurabilirsiniz. Çadır kuranlar bilir. Bazıları çadırın içindeki bez tünellerden geçirilerek kuruluyor. Bu çadırda küçük kilit sistemi var ki çok kolay. Bu kilitler bittikten sonra üst çadırı dilerseniz üzerine geçirin ya da bırakın öyle kalsın. Sıcak havalarda çok kullanışlı oluyor. Üst çadırı geçirdiğinizde de hem önde hem arkada ayrı ayrı kapı girişini göreceksiniz. Kapı girişlerinin hemen ön kısmında da çadırı eklediğinizde elde edilen bagaj bölümü vardır. Çok sakin bir kamp alanına gittiğinizde yayılabilir ya da istediğiniz eşyayı istediğiniz yerde muhafaza edebilirsiniz ama daha kalabalık yerlerde çadırınızın korumasına ihtiyaç duyulabilir. Bu yüzden bu alanları yapmışlar. Bunun fotoğrafı da aşağıdaki gibidir.

        Bir üst fotoğrafta gördüğünüz polleri sabitlediğiniz köşelerde kazıklar için de bir yer var ve bu kazıkları da sabitlediğinizde çadır gerçekten çok sağlam oluyor. Ayrıca içerisinde tamir kiti de oluyor. Zor zamanlarda işinize yarayacak parçalar var.

        Gelelim husky çadır çeşitlerine.

        Husky Bret : 2 kişilik

Küçük bir çadır. Bana göre tek kişilik bir çadır. Tek başınıza kamp atmayı seviyorsanız kullanabilirsiniz. Tek bagaj kısmı var. Fiberglass pollere sahip.

        Husky Bird : 3 kişilik

Yine tek bagajı olan bir çadır. İçerisinde dizlerinizin üzerinde nispeten daha rahat durabilirsiniz. 125 cm yüksekliği işinizi görür. Fiberglass pollere sahip.

       Husky Boyard :3 Mevsim 4 Kişilik Çadır

Benim kullandığım model bu. Çift bagaj kısmına sahip. Aliminyum poller daha uzun süre sağlamlık sağlıyor ve daha dayanıklı kılıyor. Çok mu elzem derseniz değil tabi ki de zira fiberglass poller de uzun süre dayanmaktadır.

       Husky Burton : 4 Mevsimlik 2-3 Kişilik Çadır

Daha sert hava koşullarında kullanmak isterseniz bu çadırı tavsiye ederim. Ayrıca tüm çadır içlerinde küçük eşyalarınız için olan küçük gözler de siz uyurken eşyalarınızın dağılmasını önlüyor.

      Umarım faydalı olmuştur. Başka yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.