Kışın soğuk kamplara gitmek istiyorsunuz ama elinizde iyi bir uyku tulumu yok. Var olan North Face, Salomon, Evolite gibi markalar da bütçeniz için çok pahalı ise size çok güzel bir haberim var. Mumien Schlafsack uyku tulumu tam bu noktada işinize yarayacaktır.

İçi Elyaf Dolgu

1750 GR Ağırlığı

Ebatlar 218 x 73 x 50 

Comfort -6 Derece

Exteme -21 Derece

Su, Yağ Geçirmez ve Yırtılmaya Dirençli Dış Kumaş

Paket Ebatı 40 x 25

Ayak Ucu ve Gögüs İç Tarafında Cep 

Boyun Tarafında Gergi İpi 

-6 dereceye kadar kullanım alanlarının yanında Çadırınızda kullanışlı işe kesinlikle kış kampları işe yarayacaktır. Ben ilk olarak kendi yaşadığım şehirde bir dağ köyünde Fresh Black çadırımda kullandım ve gecenin -2 derecesinde uyku tulumunun içine girince altındaki mat ile birlikte rahat bir gece geçirdim. -6′ ya dayanabilecek yapıda olduğunu düşünüyorum çünkü ben terletmesin diye t-shirt ile yattım. Malum çok kalın giymek bu tür uyku tulumlarında terletebiliyor. Çok üşüyen biri iseniz üzerinize bir örtü battaniye kullanın ve az da olsa kalın giyin ki sizi sıcak tutsun. Ortalama maliyetlerine bakınca 1000 TL civarında olan bu tür uyku tulumları yerine Mumien Schlafsack Uyku Tulumu 200 TL civarında.

Uyku tulumunun içine girince fermuarı ortadan açılmak yerine sağdan açılıyor ama bu problem değil. 1000 TL verip ortadan açılan almak yerine 200 TL verip az daha uğraştırması sorun olmaz. Fermuarı çekerken arada takılıyor ama hafif geri çekip tekrar denediğimde problemsiz kapanıyor ki fermuar hem alttan hem üstten çekilecek şekilde yapılmış. Kafanızı da sarabileceğiniz bölüm de olunca yastığa gerek kalmadan rahat ediyorsunuz. Zaten uyku tulumunun kendisi de kalın. Gayet yumuşak ve rahat ettirici cinsten.

Gelelim paketlemeye. Kolay paketlenmesinin yanında yer kaplaması da diğer tulumlar kadar yani çantanıza ekleyebileceğiniz kadar iyi ölçüleri var.

Kafanıza takılan sorular olursa yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Sizler için cevaplayabilirim. Fiyat Performans ürününden daha başarılı bir ürün olan uyku tulumu umarım işinize yarar. Hoşçakalın.