Daha önce üstteki fotoğrafta da yer alan Husky Boyard çadırlar ile ilgili bir yazı yazmıştım ve çok memnun kaldığımı da belirtmiştim.

Özellikle üst tenteyi çıkardığınız anda sineklik benzeri file size hem doğayı seyretme hem de serinleme fırsatı sunuyor. Peki şimdi neden Fresh Black 2 Second bir çadıra yatay geçiş yaptım. Sebebi çok basit : Sıcaklık ve Kolay Kurulum…

             Yaz günü güneşin altına çadır atmak zorunda kaldığınızda güneşin sabah doğduğu ve çadırınız ile etkileşime geçtiği 10 dakika içinde içeride “bir tepsi ekmek” pişecek kıvama geliyor. Derseniz ki zaten erken kalkıyorum beni çok etkilemiyor o halde bir sıkıntı yok ama gün içerisinde çadıra girmenin imkansız olduğu da aşikar. İçerisinde aliminyum kaplama var ve bu güneşin ısısını içeriye almıyor ve bu sayede koruyor sizi.

                İkinci sebep ise kurulum ve kaldırma. Husky çadırımı sattığım kişiye de dediğim gibi kurulumu kolay bir çadır ve bir tünelin içinden polleri geçirmenize gerek yok direk mandal usulü takıp tek başınıza da kurabilirsiniz. Ama orasını burasını oranla çek derken sürekli kampa giden kimseler için bir süre sonra sıkıcı oluyor. İşte tam da bu sebeplerden dolayı Quecha 2 Seconds Fresh Black 3 alıp kullandım.

                   İlk eve geldiğinde açıp denedim çok büyük geldi gözüme fakat 2 kişi rahat rahat yatmak istiyorsa ki çantalarınızı da yanlara koyabiliyorsunuz ve bu büyük avantaj, 3 kişilik çadır enfes. Kamp alanında kurulum toplamda 10 saniye falan sürdü direk eşyalarımızı yerleştirmeye başladık. Diğer çadırlarda olsa en az 5 dakika alırdı.

                   Kurulu iken çok küçük ve yere yakın görünen bu çadır aslında içine girdiğinde gayet büyük bir çadır ve kesinlikle iş görüyor. Daracık bir tünel gibi falan da değil. Havalandırmaları gayet iyi. Gün içerisinde hatta kızgın güneşte en öndeki beyaz bölümün fermuarını açıp sadece fileli olanı kapalı tutarsanız yanlardan da geçen hava akımı ile çadırın içi serin oluyor. Şaka maka gayet serin oluyor. Diğer tüm çadırlar yanarken siz gölgelik gibi de kullanabiliyorsunuz. Bir kere bile terletmedi yalnızca dikkat edin en öndeki kısmı da kapatırsanız bu çadır da sıcak oluyormuş dersiniz o bölüm açık kalmalı.

                      Gelelim kaldırma işlemine. Kaldırırken 2 saniye falan değil tabi ama 1 dakikadan da uzun değil. İçerisinden çektiğiniz kırmızı kalın ipi klipsine yerleştiriyorsunuz sonra diğer kırmızı ile bağlıyorsunuz. Ardından Sarı olan klipsleri de bağlayınca ortasından geçen uzun ipi 8 oluşturup katlamak için çekiyorsunuz ve katlıyorsunuz. İpi en son ayrılmasın diye sıkıştırın ve dış çantasına koyun. Başta zor gelebilir 2-3 deneme sonrasında alışırsınız.

                   Ben denedim ve çok memnum kaldım arkadaşlar. Özellikle hadi gidelim diye yola çıkanlar, sadece 1 gece düşünenler için ideal ve içindeki aliminyum kaplama sizi sıcaktan tamamen izole ediyor. Tavsiye ederim. İşinize yaraması dileğiyle… Hoşçakalın…