Yurtdışında hatta yurtiçinde tatile çıkmanın önündeki en büyük engel çok yüksek konaklama ücretleri. Zaman zaman uçak biletlerinin bile önüne geçtiğinden cesaret kırıcı olabiliyor. Oysa şimdi çok kolay ve işe yarar bir yöntem var.

1-Siteye Girip Kaydolun

Airbnb sitesine burayı tıklayarak kaydolun. Tüm profil bilgilerinizi ve evinizin fotoğraflarını ekledikten sonra artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2- Evinizin Tamamını mı Yoksa Tek Odanızı mı Kiralayacaksınız?

Airbnb hem evinizin tamamını hem de tek odanızı kiralamaya uygunluk sağlıyor. Siz hangi bölümü kiralayacaksanız bu bölümleri seçmeyi unutmayın. “Özel Oda” “Müşterek Oda” ve “Evin Tamamı” seçeneklerini işsaretleyebilirsiniz ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

3- Kimleri Ağırlamak İsterseniz Otomatik Olarak Seçebiliyorsunuz

Airbnb üzerinde puanlama sistemi çift yönlü. Yani hem kalan hem de ev sahibi puanlama yapabiliyor. Böylelikle güvenilir kişiler bulmak sizin için daha kolay hale geliyor. Bu puanlama sayesinde iyi puan almış kişileri seçebilmek otomatik olarak mümkün ve diğer kötü puanlananları eleyebiliyorsunuz.

4- İsteğe Göre Otomatik Kabul Edin Ya Da Manuel Olarak Siz Seçin

Burada önemli nokta manuel olarak seçerseniz onay zamanı olan 24 saati kaçırıp ceza yemeyin. Bu fonksiyonun dışında belirli kriterleri seçerek otomatik onay verebilirsiniz. Karar size kalmış.

5- Kendi Takviminizi Oluşturun ve Uygun Zamanları Değerlendirin

Kendi planınızı oluşturun ve ne kendinizi ne de kalmak isteyenleri mağdur etmeyin. Malum kayıt aldıktan sonra silmek cezaya sebep olabilir.

6-Fiyatları Ortalama Seviyede Tutarak Doluluğunuzu Yüksek Seviyede Tutun

“Akıllı Fiyat” seçeneğini açık tutarak Airbnb’ nin sizin yerinize fiyat oluşturmasına izin verin. Bu daha fazla konaklayan kişi sayısı demek. Ya da siz mevsimsel fiyatlarınızı manuel olarak ayarlayın

7-Güvenilirliği Airbnb’ ye bırakabilirsiniz

Müşterilerinizden bazı taleplerde bulunabilirsiniz. Tabi ki bunu sistem üzerinde belirtmekte mevcut. Dilerseniz sessiz olmalarını isteyebilir, kimlik bilgilerini ibraz etmelerini arzu edebilir; telefon numarası, doğum tarihi, fotoğraf, e-posta adresi, ödeme bilgileri gibi detayları Airbnb ile paylaşmasını isteyebilirsiniz. Güzel yöntem.