Antalya Kemer yoluna giderken Göynük’ ü geçince küçük bir aradan yan yolun altından sola kıvrılarak Alacasu Cennet Koyu yoluna giriyorsunuz ve 5 dakikalık bir stabilize yoldan sonra Cennet Koyundasınız. Yalnız bir dipnot : 2 tane Cennet koyu var biz ilkinde diğerine gitmişiz bilmeden 🙂 Oradaki Cennet Koyu hakkındaki yazıyı da yakında burada paylaşıcam.

Antalya’ da kamp yapmak istiyorsanız ve denizi de güzel olsun diyorsanız Alacasu Cennet Koyu’na gitmenizi tavsiye ederim. Denizi güzel, yolu stabilize ama her türlü araç ile gidebilirsiniz ve ayrıca küçük bir patikadan 5-10 dakika yürüyerek Gizli Koy denilen yere de ulaşabilirsiniz.

Az önce bahsettiğim diğer Cennet Koyu çok güzeldi dostlar. Çadırı atınca huzur bulduk denilir ya tam o cinstendi. Denize çok yakın bir çadır yerini bulduktan sonra çadırda uyanınca sabah ilk iş denizi görüyorduk ve kampların klasiği bu hareketi dibine kadar yaşayabilirsiniz.

Peki Alacasu Cennet Koyu nasıl bir yer? İlk söyleyeceğim şey çok fazla günübirlikçilerin geldiğidir. Sabahın erken saatlerinde ses yapa yapa yer aradıklarından uyandırıyorlar. Kalabalık gün boyunca devam ediyor. Bunu yolunun kötü olmamasına bağlıyorum. Çünkü anayoldan hemen ulaşabiliyorsunuz. Bir de denizi kötü değil. Tamam Ege gibi kum değil ama küçük çakıllar sizi rahatsız etmiyor. Suyun altı da bazı zamanlarda gayet temiz. Günübirlik gelen yatlar biraz bulandırıyor olsa da denize girilen kısımdaki küçük kayalıkların dibindeki balıkları görmeniz mümkün.

Hemen aklıma gelmişken uyarımı yapayım. Sakın ola ateş yakmayın a dostlar. Jandarma günlük denetime geliyor ve siz de “Aman huzurumuz kaçmasın Ali Rıza Bey” diyorsanız ateşte uzak durun. Nurgaz veya piknik tüpü sizin için yeterli. Şu an 400 TL olan cezayı yemenizi istemem.

Koya girdiğinizde sağ taraftan bir patika yol yukarı doğru çıkıyor ve kısa bir yürüyüş mesafesinden sonra da Gizli Koy’ a gidebiliyorsunuz. Nispeten daha sakin olması ve denizin daha temiz olması avantajınıza. Ama oraya kadar gidip çadır atmak biraz meşakkatli olabilir. Sadece yürüyüş yapın veya şnorkelinizi alarak suyun altının keyfini çıkarın. Biraz ileride suyun yüzeyine çıkmış kayalıklarda küçük bir mola vermek için dinlenme şansınız var. Gizli koydaki taşlar biraz büyük ama denize girmesi zor oluyor. Sonrası güzel olsa da aklınızda bulunsun.

Bir süredir ara verdiğim yazılarıma tekrar dönüş yapıyorum. Takipte kalın dostlar. Şimdiden iyi eğlenceler.